Maroko, země dlouhých písečných pláží s širokým výběrem služeb

x
Aktuality
Maroko, země dlouhých písečných pláží s širokým výběrem služeb

Maroko, země dlouhých písečných pláží s širokým výběrem služeb

25.5.2017

Pokud se rozhodnete pro letní dovolenou v Maroku, můžete navštívit jedno z vyhlášených letovisek jako je Agadir, Saidia nebo Marrakech

 

Saidia
Malé městečko Saidia, které leží u středozemního moře, nabízí dlouhé  čisté písečné pláže, teplé moře a cenově příznivé hotely s širokou nabídkou služeb. Toto klidné místo je určené pro odpočinek bez pláží přeplněných turisty. Možná Vás překvapí, že let z ČR (Prahy) trvá pouhé 2,5 hodiny.

Agadir
Město Agadir je velké město na jihu Maroka. Kolem písečných pláží se táhnou pěší promenády obklopené kavárnami a malými obchůdky. Toto letovisko je rušnější a tak se tu určitě zabaví každý.

Marrakech
Pokud toužíte více po dobrodružství, můžete navštívit Marrakech, město s pravou marockou atmosférou. Toto město sice neleží u moře, ale i přesto nabízí hotely s bazény a s výbornou úrovní služeb. Z jedné strany se vypíná mohutné pohoří Atlas a z druhé strany je město obklopené pouští.  Do Marrakeche můžete také vyrazit již ze zmíněného Agadiru na jednodenní výlet.

V tomto městě se nachází několik památek, které stojí za návštěvu. Každý turista by měl určitě navštívit velké náměstí Djemaa el-Fna, které je jedno velké tržiště a můžete tu ochutnat marocké speciality za pár korun. Nebo můžete navštívit některou z nádherných zahrad, které se nachází i na seznamu UNESCO. Nedaleko odsud jsou oblíbené vodopády Uzúd.

 

DOVOLENÁ V MAROKU

 

 V Maroku je několik krásných míst k vidění. Jedno z nejnavštěvovanějších měst je Chefchaouen. Toto městečko je zajímavé tím, že je v něm vše modré.  Největším městem je Casablanca, která je podobná evropským městům. Nachází se tu také největší mešita Maroka, která je jako jedna z mála přístupná i turistům.  Za zmínku stojí i královské město Fes navštěvované především díky koželužnám. Filmové fanoušky bude určitě zajímat filmové studio Atlas, kde se natáčelo několik známých filmů jako je Mumie, Gladiátor, Kleopatra nebo Hra o trůny

 

Maroko není drahá země. Ceny v restauracích jsou stejné jako v České republice a na místních trzích si můžete koupit kožené tašky, koření nebo šperky za pár korun. Také ceny za vstupy jsou  zcela zanedbatelné. Přesouvat se tu můžete i vlaky, které jsou podobné těm českým a ceny jsou opět nízké.